Recover Nordic on pohjoismaiden johtava vahinkosaneerauksen ja korjausrakentamisen ammattilainen. Suomessa tarjoamme
laadukkaita palveluitamme yrityksille, yhteisöille ja yksityisille. 
Autamme asiakkaitamme vesi-, palo- kuin muidenkin vahinkojen sattuessa. 

Toimimme kahdeksalla paikkakunnalla Suomessa. Alla näet esittelyn toimipisteistämme. Voit halutessasi olla yhteydessä suoraan
toimipisteen vastaavaan työjohtajaan tai vahinkoasiantuntijaan.

Voit täyttää myös alla olevan yleisen yhteydenottolomakkeemme, jolloin asiakaspalvelumme ottaa sinuun yhteyttä pian. 

ASIAKASPALVELU 09 2314 3700

Ota yhteyttä meihin

ASIAKASPALVELU 09 2314 3700

TOIMIPISTEEMME

Arentitie 7-9, 00410 Helsinki Arentitie 7-9, 00410 Helsinki

Vahinkopäivystys puh. 020 13 13 555 

Toimipaikan vastaavat työnjohtajat:

Hannu Peltola, kartoitus ja kuivaus

puh. 040 538 7944, s-posti: 

hannu.peltola@recovernordic.fi

Jouko Pulkkinen, purku ja saneeraus 

puh. 050 569 1316, s-posti: 
jouko.pulkkinen@recovernordic.fi

Vahinkoasiantuntijat: 

Jukka-Pekka Iso-Lauri,
puh. 0400 897 898, s-posti: 
jukka-pekka.iso-lauri@recovernordic.fi

Tommi Pippola, puh. 040 760 5266, 
s-posti: tommi.pippola@recovernordic.fi

Jarkko Rauhala, puh. 040 313 0052,
s-posti: jarkko.rauhala@recovernordic.fi

Jukka Salovaara, puh. 040 775 2016,
s-posti: jukka.salovaara@recovernordic.fi




Ahertajankuja 6 C, 04440 Järvenpää Ahertajankuja 6 C, 04440 Järvenpää

Toimipaikan vastaava työnjohtaja, vahinkoasiantuntija:

Hannu Peltola, puh. 040 538 7944,
s-posti: hannu.peltola@recovernordic.fi

Vahinkoasiantuntija:

Mika Wahlroos, puh. 040 166 3385,
s-posti: 
mika.wahlroos@recovernordic.fi

Kimokatu 3 C, 20380 Turku Kimokatu 3 C, 20380 Turku

Toimipaikan vastaava työnjohtaja, vahinkoasiantuntija: 

Kari Löyttymäki, puh. 040 313 0094,
s-posti: kari.loyttymaki@recovernordic.fi

Vahinkoasiantuntija:

Sami Oksanen, puh. 050 513 5410,
s-posti: sami.oksanen@recovernordic.fi

Katkiluodonkatu 4, 24100 Salo Katkiluodonkatu 4, 24100 Salo

Toimipaikan vastaava työnjohtaja, vahinkoasiantuntija: 

Kari Pihkanen, puh. 040 313 0072,
s-posti: kari.pihkanen@recovernordic.fi

Vahinkoasiantuntija:

Timo Oksa, puh. 040 313 0055,
s-posti: timo.oksa@recovernordic.fi

Paalukatu 7 B, 53500 Lappeenranta Paalukatu 7 B, 53500 Lappeenranta

Toimipaikan vastaava työnjohtaja, vahinkoasiantuntija: 

Lasse Matikainen, puh. 040 313 0140
s-posti: 
lasse.matikainen@recovernordic.fi

Alasuontie 11, 57210 Savonlinna Alasuontie 11, 57210 Savonlinna

Toimipaikan vastaava työnjohtaja, vahinkoasiantuntija: 

Jari Muhonen, puh. 040 520 5093 
s-posti: jari.muhonen@recovernordic.fi

Vahinkoasiantuntija:

Mika Peltola, puh. 040 721 9855
s-posti: mika.peltola@recovernordic.fi

Tuotekuja 3, 90420 Oulu Tuotekuja 3, 90420 Oulu

Toimipaikan vastaava työnjohtaja, vahinkoasiantuntija: 

Juho Päkkilä, puh. 0400 158 778,
s-posti: juho.pakkila@recovernordic.fi

Lampelankatu 6, 96320 Rovaniemi Lampelankatu 6, 96320 Rovaniemi

Toimipaikan vastaava työnjohtaja, vahinkoasiantuntija: 

Veli-Matti Virtanen, puh. 050 522 8933
s-posti:
veli-matti.virtanen@recovernordic.fi

Vahinkoasiantuntijat: 

Jani Lapinluoma, puh. 040 313 0054,
s-posti: 
jani.lapinluoma@recovernordic.fi   

Harri Mikkola, puh. 040 182 1254,
s-posti: harri.mikkola@recovernordic.fi

Toimitusjohtaja: 
Susanne Hellstrand, puh. 040 551 1978
s-posti: susanne.hellstrand@recovernordic.fi

Myyntipäällikkö
Kari Ämmälä, puh. 040 528 7447
s-posti: kari.ammala@recovernordic.fi

Henkilöstöpäällikkö:
Minna Somersaari, puh. 050 324 0278
s-posti: 
minna.somersaari@recovernordic.fi