Recover Nordic on pohjoismaiden johtava vahinkosaneerauksen ja korjausrakentamisen ammattilainen. Suomessa tarjoamme
laadukkaita palveluitamme yrityksille, yhteisöille ja yksityisille.
Autamme asiakkaitamme vesi-, palo- kuin muidenkin vahinkojen sattuessa.

Toimimme 25 paikkakunnalla Suomessa. Alla näet esittelyn toimipisteistämme. Voit olla yhteydessä meihin asiakaspalvelumme kautta tai ottaa yhteyttä suoraan alla oleviin henkilöihin.

Alta löytyy myös yleinen yhteydenottolomakkeemme, joka ohjautuu asiakaspalveluumme. Sieltä otetaan sinuun yhteyttä mahdollisimman pian lomakkeen lähetyksen jälkeen.

ASIAKASPALVELU Recover 09 2314 3700
Recover Korjausrakentaminen 010 217 5100

ETELÄ-SUOMI

TOIMIPISTEEMME

Recover Nordic Oy, Helsingin ja Järvenpään toimipisteet

Recover Nordic Oy, Helsingin ja Järvenpään toimipisteet

Osoite:
Arentitie 7-9, 00410 Helsinki
Ahertajankuja 6 C, 04440 Järvenpää

Vahinkopäivystys puh. 020 13 13 555

Toimipaikan vastaavat työnjohtajat:

Hannu Peltola, kartoitus ja kuivaus
puh. 040 538 7944,
s-posti: hannu.peltola@recovernordic.fi

Jari Autero, purku ja saneeraus
puh. 050 475 4747,
s-posti: jari.autero@recovernordic.fi

Vahinkoasiantuntijat:

Jukka-Pekka Iso-Lauri,
puh. 0400 897 898, s-posti:
jukka-pekka.iso-lauri@recovernordic.fi

Tommi Pippola, puh. 040 760 5266,
s-posti: tommi.pippola@recovernordic.fi

Jarkko Rauhala, puh. 040 313 0052,
s-posti: jarkko.rauhala@recovernordic.fi

Jukka Salovaara, puh. 040 775 2016,
s-posti: jukka.salovaara@recovernordic.fi

Ilkka Sääskilahti, puh. 050 475 0982,
s-posti: ilkka.saaskilahti@recovernordic.fi

Mika Wahlroos, puh. 040 166 3385,
s-posti: mika.wahlroos@recovernordic.fi

Recover Nordic Korjausrakentaminen Oy, pääkaupunkiseutu, Hyvinkää, Lahti ja Hämeenlinna

Recover Nordic Korjausrakentaminen Oy, pääkaupunkiseutu, Hyvinkää, Lahti ja Hämeenlinna

Vahinkopäivystys 010 217 5000
Asiakaspalvelu 010 217 5100

Anssi Riihelä, Yksikön päällikkö
puh. 050 385 9557

LÄNSI-SUOMI

TOIMIPISTEEMME

Recover Nordic Oy, Turku ja Salo

Recover Nordic Oy, Turku ja Salo

Osoite:
Autoilijankatu 24, 20780 Kaarina
Katkiluodonkatu 4, 24100 Salo

Toimipaikan vastaava työnjohtaja, vahinkoasiantuntija, Turku:

Kari Löyttymäki, puh. 040 313 0094,
s-posti: kari.loyttymaki@recovernordic.fi

Toimipaikan vastaava työnjohtaja, vahinkoasiantuntija, Salo:

Kari Pihkanen, puh. 040 313 0072,
s-posti: kari.pihkanen@recovernordic.fi

Vahinkoasiantuntijat:

Timo Oksa (Salon alue), puh. 040 313 0055,
s-posti: timo.oksa@recovernordic.fi

Sami Oksanen (Turun alue), puh. 050 513 5410,
s-posti: sami.oksanen@recovernordic.fi

Recover Nordic Korjausrakentaminen Oy, Tampere, Pori, Kaarina, Salo, Kankaanpää, Seinäjoki, Vaasa, Forssa

Recover Nordic Korjausrakentaminen Oy, Tampere, Pori, Kaarina, Salo, Kankaanpää, Seinäjoki, Vaasa, Forssa

Vahinkopäivystys 010 217 5000
Asiakaspalvelu 010 217 5100

Timo Pihlaja, Yksikön päällikkö
puh. 050 385 6132

ITÄ-SUOMI

TOIMIPISTEEMME

Recover Nordic Oy, Lappeenranta ja Savonlinna

Recover Nordic Oy, Lappeenranta ja Savonlinna

Osoite:
Paalukatu 7 B, 53500 Lappeenranta
Alasuontie 11, 57210 Savonlinna

Toimipaikan vastaava työnjohtaja, vahinkoasiantuntija, Lappeenranta:

Lasse Matikainen, puh. 040 313 0140
s-posti:
lasse.matikainen@recovernordic.fi

Toimipaikan vastaava työnjohtaja, vahinkoasiantuntija, Savonlinna:

Jari Muhonen, puh. 040 520 5093
s-posti: jari.muhonen@recovernordic.fi

Vahinkoasiantuntija:

Mika Peltola (Savonlinnan alue), puh. 040 721 9855
s-posti: mika.peltola@recovernordic.fi

Recover Nordic Korjausrakentaminen Oy, Lappeenranta, Kotka, Kouvola, Joensuu

Recover Nordic Korjausrakentaminen Oy, Lappeenranta, Kotka, Kouvola, Joensuu

Vahinkopäivystys 010 217 5000
Asiakaspalvelu 010 217 5100

Petri Vikman, Yksikön päällikkö
puh. 050 385 7195

POHJOIS-SUOMI

TOIMIPISTEEMME

Recover Nordic Oy, Oulu ja Rovaniemi

Recover Nordic Oy, Oulu ja Rovaniemi

Osoite:
Tuotekuja 3, 90420 Oulu
Lampelankatu 24 B, 96320 Rovaniemi

Toimipaikan vastaava työnjohtaja, vahinkoasiantuntija, Oulu:

Juho Päkkilä, puh. 0400 158 778,
s-posti: juho.pakkila@recovernordic.fi

Työnjohto, Oulu:

Janne Koivikko, puh. 050 347 2144,
s-posti: janne.koivikko@recovernordic.fi

Vahinkoasiantuntija (Oulu):

Niko Jokinen, puh. 050 321 5168,
s-posti: niko.jokinen@recovernordic.fi

Toimipaikan vastaava työnjohtaja, vahinkoasiantuntija, Rovaniemi:

Veli-Matti Virtanen, puh. 050 522 8933
s-posti:
veli-matti.virtanen@recovernordic.fi

Vahinkoasiantuntijat (Rovaniemi):

Jani Lapinluoma, puh. 040 313 0054,
s-posti:
jani.lapinluoma@recovernordic.fi

Harri Mikkola, puh. 040 182 1254,
s-posti: harri.mikkola@recovernordic.fi

Recover Nordic Korjausrakentaminen Oy, Oulu, Jyväskylä, Kuusamo, Kemi, Kuopio

Recover Nordic Korjausrakentaminen Oy, Oulu, Jyväskylä, Kuusamo, Kemi, Kuopio

Vahinkopäivystys 010 217 5000
Asiakaspalvelu 010 217 5100

Kari Säkkinen, Yksikön päällikkö
puh. 050 385 3694